Stoksuz E-Ticaret

En etkili ve sermayesiz pasif gelir yöntemlerinden biri stoksuz e-ticarettir. Ürün stoğu tutmadığımız için risksiz ve sermayesiz bir yöntemdir. E-ticaret yapmak için ihtiyacımız olan şey bir e-ticaret sitesidir. 

Ürünleri anlaşmalı toptancılar vasıtasıyla kendi altyapımızda sergilemekteyiz. Aşağıdaki şemada görüceğiniz gibi arada ki komisyoncu görevini üstlenmekteyiz. Mahallenizde ki marketi örnek olarak görebilirsiniz, toptancıdan ürün gelir ve market komisyon ekleyerek reyona ürünü yerleştirir. Biz bunu dijital ortamda gerçekleştirmekteyiz.

Stoksuz E-Ticaret'i Kimler Yapabilir?

7’den 70’e herkes e-ticaret yapabilir. Ev hanımı, öğrenci veya çalışan olabilirsiniz. E-Ticaret’e başlamak için şirket olmanız gerekmez. Rother Bilişim ve Shopier işbirliği ile E-Ticaret sitenize şirket gerekmeden sanal pos kurulumu gerçekleştirmekteyiz. Tek yapmanız gereken iletişime geçmek.

Paket İçeriği

Ürünleri e-ticaret sitemizde sergiledikten sonra Rother Bilişim tarafından e-ticaret seo ve sosyal medya satış eğitimleri alarak ürünlerimizi satıyoruz ve kazanç elde ediyoruz.

Türkiye’de e-ticaret yaparak para kazanıyoruz. Yabancı ülkelerde riske girmiyoruz. Aynı ülkede e-ticaret yapmanın avantajı müşterilerle direkt olarak iletişime geçebilmek ve ürün iade-değişim politikasıdır.

Eğitim İçeriği

  • Facebook'u kullanarak sitemize ziyaretçi çekmek
  • İnstagram'ı kullanarak sitemize ziyaretçi çekmek
  • SEO eğitimleriyle ürünlerimizi Google'da zirveye çıkarmak
  • Google ADS reklam panel eğitimi
  • Facebook business manager reklam panel eğitimi
  • İnstagram reklam panel eğitimi
  • Google merchant center eğitimi

Eğitim, altyapı ve danışmanlık fiyatı yıllık 1750 TL’dir. Kredi kartına 12’ye varan taksit imkanı!

Nakit ödeme yapmak istiyorsanız telefon üzerinden ulaşabilirsiniz. 05541114194 veya whatsapp&canlı destek butonuna tıklayabilirsiniz.

E-Ticaret Temaları

Başlamak için bir tane tema seçmeniz gerekiyor, temaları incelemek için tıklayın!

Bilgilerinizi bırakın sizi arayalım!

Stoksuz E-Ticaret Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz; bu işe kesinlikle balıklama atlamayınız! Stoksuz E-Ticaret’in birçok detayı bulunmaktadır. Bu detaylardan birini atlamanız halinde istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu işi denemiş ancak başarısız olmuş kişilerin yapmış olduğu en büyük hataların başında bu hatalar gelmektedir. Bu nedenle de mümkünse not alarak bu maddeleri okumanızı öneriyoruz…
1- Tedarikçinizi Sürekli Kontrol Edin!
Dropshipping yöntemine fiziksel mağazada stok yönetir tarzı ile yaklaşmak yapılacak en önemli yanlışların başında gelmektedir. Bu işi yapmak isteyenlere verebileceğimiz en önemli tavsiyelerin başında tedarikçiyi sürekli denetlemek gelmektedir. Satış gerçekleştirmiş olduğunuz müşterilerinizin memnuniyetlerini ve geri bildirimlerini kontrol ederek tedarikçinizin kalitesini ölçebilirsiniz. Buna dikkat etmezseniz satışlarınızda kısa zamanda ani düşüşlerin yaşanabileceğini unutmamalısınız.
2-Ürünün Tedarikçideki Stok Durumunu Sürekli Takip Edin!
Stoksuz E-Ticaret yapanların dikkat etmesi gereken üçüncü temel husus satışını gerçekleştirmek istedikleri ürünün tedarikçideki son stok durumunu öğrenmeleridir. Düzenli bir şekilde stok durumunun takip edilmesi gereksiz efor sarfetmenizi engelliyecek ve müşteri memnuniyetinizin düşmesinin önüne geçecektir.
3- Müşteri Memnuniyetini İhmal Etmeyin!
Hangi tür ticaret yapıyorsanız yapın eğer ki müşteri memnuniyetine önem vermiyorsanız asla başarılı olamazsınız. Dropshipping yönteminde müşteri memnuniyetini göz ardı etmeniz halinde satışlarınızın uzun vadede sekteye uğrayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kimsenin sizi tavsiye etmediği bir ticaret hayatında başarıyı yakalamanız olanaksız olacaktır.

Stoksuz E-Ticaret Satışlarınıza Etki Edecek Sosyal Medya Kanalları Hangileridir?

1- Youtube
Stoksuz e-ticaret yapmak isteyen kişilerin aktif olması gereken sosyal medya kanallarının başında youtube gelmektedir. influencer marketing olarak da isimlendirilen bu satış yönteminde önemli olan üzerinde etki sahibi olduğunuz bir hayran kitlesine ulaşmaktır. Hayran kitlenize önermiş olduğunuz ürünlerin satışının hızlı bir şekilde gerçekleşmesi başarıyı yakalamanızda önemli bir katkı sağlayacaktır.
2-Facebook
Bu ticari girişimin olmazsa olmaz sosyal medya kanalları arasında yer alan Facebook’ta yapılması gereken en önemli şey Facebook tanıtımlarıdır. Facebook tanıtımlarını organik olarak gerçekleştiriyoruz. Facebook mecrasında çok ciddi bir kitle mevcut. Eğitimlere katılarak Facebook’tan sitemize ziyaretçi çekebiliriz.
3- Instagram
Görselliğin önemli olduğu sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram ile özellikle güzellik ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Dünya genelinde en çok kullanılan ikinci sosyal medya platformu olması sebebi ile Facebook’da organik ziyaretçi çektiğimiz gibi İnstagram’dan da ziyaretçi çekiyoruz. Yapmanız gereken eğitimlere katılmak.
4- Google 
Eğitimlerimizin içerisinde SEO eğitimleri mevcut. E-ticaret SEO yaparak organik olarak ziyaretçi çekmekteyiz. Eğitimlere düzenli katılarak ürünlerinizi Google’a hızlıca indexletebilirsiniz.

Şirket Kurmadan Dropshipping Yapılabilir Mi?

Stoksuz E-ticaret ile ilgili olarak sorulan en önemli soruların başında şirket kurmadan bu işin yapılıp yapılamayacağıdır. İşe yeni başlayan ve tecrübesiz olan girişimci ruha sahip kişiler işin yapılabilirliğini test edebilmek amacı ile başlangıçta şirket kurma masrafları ile uğraşmak istememektedirler.
Bu soru ile alakalı olarak şunu söyleyebiliriz; amacınız çok para kazanmaksa ve tecrübeli iseniz başlangıçta şirket açmanız herhangi bir cezai yaptırım ile karşılaşma riskinizi ortadan kaldıracaktır. Ancak bu iş için çok fazla tecrübeniz yoksa ve işi test etmek istiyorsanız başlangıçta şirket açmanıza gerek yoktur…
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus banka hesabınıza çok fazla nakit giriş çıkışı olmamasıdır. Ortalama olarak 40.000 TL civarlarında giriş çıkış işleminin gerçekleşmesi halinde denetime tabi tutulmanız kaçınılmaz olacaktır.

Rother Bilişim

Rother Bilişim müşterilerine e-ticaret altyapısı sağlar ve ürünlerin pazarlanması ve bilinirliğin arttırılması konusunda A’dan Z’ye hizmet verir.