SEO AJANSI ROTHER BİLİSİM

Google SEO hizmeti verirken ekip çalışması ve operasyonel mükemmellik çok önemlidir. Öncelikle amaçlarımız sistem üzerinde doğru analizleri uygulamak ve verileri incelemek, uzman ekibimizle beraber hedef rotasını çizmek, sektördeki pazarı ve rakipleri irdelemek, daha sonra ise iş planını son bir kez komple gözden geçirip faaliyete geçmek. 

Rother Bilisim ekibi olarak SEO sürecinde takip grafiğimiz özenle incelenir. Web siteniz için özel planlamalar, en kısa yoldan başarıya ulaştıracak yol haritaları, düşük maliyetli fiyatlarla kalitenizi yükseltmek ve sektördeki rakiplerinizin önünde olmanız için Rother Bilisim ekibi her zaman yanınızda olacaktır. 

Global dünyada ticaret neredeyse tamamen internet ağının üzerinde dönmektedir. Bütün dijital pazarlama hizmetlerinin temelinde markanın bilinirliği ve güvenirliği yatar. Google aramalarında web siteniz ilk sıralarda ise müşteriler tarafından da daha çok tıklanmaktadır ve büyük bir firma olarak kabul edilmektesinizdir. Yani web sitenizin en üst sıralara gelmesi için en önemli olan madde seçilen anahtar kelimelerdir. 

Hangi sektör için hizmet vereceksek, öncelikle o sektördeki işlemleri, firmaları, pazarı inceliyoruz. Böylelikle sektörü tanımış oluyoruz ve daha kaliteli çalışmalar yapıyoruz.

SEO – ANAHTAR KELİME VE BACKLİNK

Rother Bilisim ekibi olarak anahtar kelimelerin tespiti, SEO hizmeti sunacağımız web sitenin işlemlere başlamadan önce kaçıncı sırada olduğu, sektördeki rakiplerimizin analizi, hedeflerimizi ve iş rotamızı çizdikten sonra site içi optimizasyon (On Page SEO) çalışmalarına geçiyoruz. 

Site içi optimizasyon, web site sayfasındaki her alanı ve her bir faktörü SEO uyumlu hale getirmektir. İçerik çalışmaları, site içi linkler, doğru etiketler, SEO uyumlu URL yapılanmaları gibi birçok konu site içi optimizasyon devresinde en doğru şekilde tamamlanıyor. 

Rother Bilisim ekibi olarak, web siteniz için en doğru olan bütün URL’leri Google algoritmalarının da desteğini alıp yoğun bir süzgeçten geçirerek çıkartıyoruz. Sayfa başına düşen anahtar kelimeler, multimedya öğelerine sıkça yer vermek, responsive dizâyn kullanmak, sosyal paylaşım butonları, ziyaret süresini artırmak, kaliteli içerikler üretmek gibi temel noktaları en ince ayrıntısına kadar inceleyip sizlere sıfırdan bir sayfa kuruyoruz ve web sitenizin sıralamasını yükseltiyoruz.

Site içi optimizasyon aşamasını tamamladıktan sonra backlink aşamasına geçiyoruz. Backlink, bir web sitenin başka bir web sitesine verilen linktir. Sitenizin içerisinde yer alan özgün ve kaliteli içerikler, zamanla başkaları tarafından fark edilir ve yayılmaya başlar, yani bir bakıma başkaları tarafından tavsiye edilir. Backlink’iniz ne kadar kaliteli ise web siteniz de o kadar kaliteli ve kıymetli bir konuma gelir. 

Google’ın meşhur PageRank algoritması, backlinklerin bir web sitesine olan etki katsayısını hesaplayan önemli bir buluştu. Ve Google bu buluş sayesinde, diğer arama motorlarından çok daha doğru sonuçlar göstermeye başladı ve dünyada lider arama motoru oldu.

Başka web sitelerden aldığınız linkleri ekibimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve bu linkler arasında sitenizin gelişmesine, yükselmesine, ziyaretçi sayısının artmasına engel olabilecek linkler var ise bunları tespit ediyor. Ardından da bu linkleri bağlantıları reddetme aracı ile kaldırıyoruz.

Rother Bilisim ekibi olarak çok büyük bir link arşivimiz bulunmaktadır. Tüm haber siteleri, moda-blog siteleri, çok ziyaretçisi bulunan forumlar ve kaliteli içeriği olan güvenli sitelerden ibarettir. 

Backlink çalışmalarımızı yaparken her web siteye özel olarak SEO uyumlu özgün ve kaliteli makaleler yazıyor ve teslim ediyoruz. 

Web siteniz için yapmış olduğumuz bütün çalışmaları sizlere raporluyor, böylelikle web siteniz üzerindeki işlemleri, ziyaretçi sayılarını, sayfalarınıza hangi anahtar kelimeleri kullandığımızı görebiliyorsunuz.

Rother Bilisim Ekibi tüm yapılan incelemeleri, site içi uygulamaları ve geçirdiğimiz süreçleri sizlere tek tek, tüm detayları ile raporlamaktadır ve marka değerinizi yükseltmektedir.

Bionluk makalesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Profesyonel SEO Ajansı ile Çalışmanın Faydaları

 • Profesyonel bir SEO ajansı ile çalışarak işletmeniz adına kişiselleştirilmiş çalışmalar alabilirsiniz. Bu sayede spam riski oluşturabilecek çalışmalardan uzak durmuş olursunuz.
 • Fiyat/Performans kriteri göz önüne alındığında reklam çalışmalarına harcayacak olduğunuz bütçe gün geçtikçe azalış eğilimi içerisinde girecektir.
 • Profesyonel SEO ajansının uzman personelleri ile çalışılması sayesinde Google algoritmalarında olabilecek ani değişimlere karşı sitenizi olabildiğince hızlı bir şekilde hazır hale getirebilirsiniz.
 • SEO ajansı bünyesinde yer alan uzmanların günlük, haftalık, aylık hatta yıllık detaylı raporlamaları sayesinde zahmetsiz bir şekilde şirketinizin ne durumda olduğunu gözlemleyebileceksiniz.
 • SEO ve Dijital pazarlama alanında olan yenilikleri danışmanlık hizmetleri sayesinde takip edebilme fırsatına erişebilirsiniz.
 • Ürün ve hizmet satışlarınızın beklediğinizden çok daha hızlı bir ivme yakalayabilmesine olanak tanıyabilirsiniz.
 • Rakiplerin durumu sürekli takip edilir ve rakip analizleri doğrultusunda stratejiler belirlenebilir.
 • Güncel profesyonel SEO araçlarının kullanılması sağlanır.
 • Organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınması sayesinde potansiyel müşteri gözünde marka imajı güçlendirilir.
 • Profesyonel SEO ajansı uzmanları ile çalışılması sayesinde sitenin organik trafiği ciddi bir artış gösterir.
 • Yine kaliteli bir SEO ajansı ile çalışmanız halinde ticari hayattaki hedeflemiş olduğunuz noktalara ulaşabilmek daha da kolaylaşır.
 • Profesyonel SEO ajansı ile çalışılması halinde rakiplerinizden gelebilecek saldırılara karşı önlem almayı başarmış olursunuz.
 • Maliyet avantajının yanı sıra zamandan da önemli bir şekilde tasarruf etmiş olursunuz.
 • Kurumsal marka kimliğiniz hızlı bir yükseliş eğilimi içerisine girer.
 • Son olarak profesyonel SEO ajansı ile çalışılması sayesinde sitedeki ani düşüşlerin nedeni hızlı bir şekilde tespit edilir ve sorunun en kısa sürede düzeltilebilmesi için çalışmalar başlatılır.

Dijital pazarlama ile ilgili bilgilendirici yazımıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Taktikleri Nelerdir?

1-SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Dijital pazarlamaya ağırlık vermek isteyen şirketlerin ilk üzerinde durması gereken hususların başında SEO yani arama motoru optimizasyonu gelmektedir. Bu adım atlandığı taktirde uygulanacak diğer taktiklerden yeterli verimin alınabilmesi söz konusu olmayacaktır.

SEO, kısaca web sitenizi Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak amacı ile yapılan optimizasyon çalışmalarına verilen addır. Çok fazla reklam bütçesi harcamak istemeyen firmaların organik trafik elde etmek için SEO’ya önem vermesi birincil öncelikler arasında yer almaktadır.

2-İçerik Pazarlama

Bir web sitesinin olmazsa olmazları arasında yer alan içerik hayati bir öneme sahiptir. Özgün, yaratıcı ve en önemlisi de SEO odaklı bir şekilde üretilebilen içerikler Google arama motorunda üst sıralarda yer almak ve bunun sonucunda organik trafiği artırabilmek için oldukça gereklidir. Potansiyel müşterilere erişme, marka bilincini oluşturma ve trafik artışı için içerik pazarlamasına mutlaka önem verilmelidir.

3-Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Milyonlara ulaşan kullanıcı kitlelerini elinde barındıran sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde yer alabilmek firmaların potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi oldukça önemlidir. Sosyal medya mecraları sadece potansiyel müşterilere ulaşmayı değil aynı zamanda marka bilinci oluşturmak ve site trafiğini artırabilmek için oldukça önemlidir. Firmaların özellikle Instagram ve Facebook’ta profesyonel içerikler paylaşması beklenenden çok daha hızlı sonuçların elde edilebilmesine olanak tanıyacaktır.

4-Inbound Pazarlama

Inbound Pazarlama, ulaşılan müşterilerin içeriği sevmesini sağlamak amacı ile yapılan çalışmaların bütünüdür. Yani potansiyel müşteriyi marka fanatiği haline dönüştürmeye çalışmak bir Inbound stratejisidir.

5-Mail Marketing

B2B pazarlamacılarının en yoğun şekilde kullandığı dijital pazarlama stratejileri arasında yer alan Mail Marketing, potansiyel müşteriler ile etkileşime geçmenin oldukça faydalı yoludur. İndirimleri, etkinlikleri ve yaratıcı içerikleri ulaştırmak amacı ile kullanılan bu önemli pazarlama stratejisi aynı zamanda web sitesinin trafik akışının olumlu bir seyir izleyebilmesi içinde kritik bir öneme sahiptir.

6-Pay-Per-Click (PPC)

Ücretli reklamlar olarak nitelendirebileceğiniz Pay-Per-Click pazarlama stratejisinde mümkün olan en düşük maliyetler ile reklam verilebilmesi amaçlanmaktadır. En verimli reklam stratejileri belirlenerek birim başına düşen maliyetin azaltılması hedeflenir. PPC yöntemine verilebilecek örnekler Google Adwords, Facebook ve Instagram reklamlarıdır.

7-Online PR Çalışmaları

Online PR Çalışmalarının en önemli avantajı ücretli reklam stratejisi kadar pahalı olmamasıdır. Ayrıca bu yöntemde bir kez yapılan bir çalışma oldukça uzun süre etkisini gösterebilmektedir. Onedio, haber siteleri ve Buzzfeed gibi sitelerde içerik paylaşımı yapılması Online PR Çalışmalarına verilebilecek en güzel örnekler arasında yer almaktadır.

SEO ile ilgili bilgililendirici yazımıza SEO ajansı linkinden ulaşabilirsiniz.

Call Now Button