iyzico

Iyzico Nedir ?

Hızlı ve verimlilik adına tasarlanmış, kolay ödeme alma yöntemi platformudur. Tam anlamıyla ödeme durumlarında kolaylık sağlamak amacıyla kurulmuştur.
Anında sanal pos aracılığı ile ödeme yöntemi platformudur, kaydolmak ve üyelik için size gelen gerekli kodu sitede istenilen yere yazmanız ve bunu yaparken herhangi bir ücrete tabii tutulmazsınız, bu kadar kolay, güvenilir bir sitedir.

Sanal Pos Nedir ve Nasıl Alınır ?

Bilinen fiziksel olan pos cihazının, sanal halidir. İnternet üzerinden yaptığımız alışverişleri göz önüne alırsak, oraya ödeme yapmayı sağlayan yazılıma sanal pos yazılımı deniyor.

Alışveriş yaptığımız mağazalarda online alışveriş halinde sitelerin faaliyete geçmeleri için, bu yazılıma yani POS ödeme yöntemine sahip olmak zorundadırlar.

E- ticaret siteleri için ihtiyaç olunan bu yazılıma sadece bankadan sahip olunmamaktadır, banka aracılığı ile yapmak isteyenler şunları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir: İlk olarak başvuru sonrasında uzun bir süre bekletileceksinizdir. Uzun bekleyişin ardından önemli-önemsiz evrak alışverişi başlar, evrakları düzenlediğiniz takdirde, bankadan olumlu yanıt cevabı içinde bekleme süresi oluşur. Olumlu yanıt alınması durumunda sanal pos’u sitenize ekleyebilirsiniz. Uzun uğraşlar sonunda bankadan onay çıkması durumunda sitenize entegre edebilirsiniz veya bu şekilde uğraşmadan direk iyzico adresinden başvuru yapıp gerekli kodları girmeniz durumunda kolayca sanal pos uygulamasına sahip olabilirsiniz.

Bu süre 48 saat içerisinde iyzico çalışanları tarafından, tarafınızca işlemleri en sadeleşmiş şekilde sizlere sunar ve ödeme almaya başlarsınız. Kurulum ve irtibat halinde yapılan bütün işlemler ücretsizdir. Sadece komisyon olarak %3,69 ve son olarak da işlem ücreti için 0,25 TL tahsil eder.

En Kolay Sanal Pos Kurulumu Nasıl Uygulanır ?

Günümüzün dünyasında internet alışverişleri artmaktadır, normal alışverişlerin dışında yurt dışında gelişmiş olan online alışverişler ülkemizde de artmaktadır. E-ticaret sitelerinden alışverişler oldukça rağbet görmektedir. Bu büyük pazarda kendine pay çıkartmak isteyenlerde oldukça fazladır, online alışverişte ne alacakları kadar ne satacakları ve nasıl satış yapacakları da oldukça önemlidir.

E-ticarette online alışveriş için kredi kartı olmazsa olmazdır. Kredi kartı ile kolayca istediği ürüne sahip olabilir, geniş taksit imkânlarından faydalanabilir mağazalara gitmeden oturduğu yerden alışveriş imkânını yakalayabilir.

Şimdi E-ticaret sitelerinde sanal pos uygulaması nasıl yapılır onu inceleyelim:

En başında açılacak olan site için Güvenlik Sertifikası yani SSL kurulması gereklidir bu zorunludur. SSL olmadığı kurulmadığı takdirde başvurunuz onaylanmaz.

Online alışveriş için E-ticaret siteleri tarafından mutlaka kurulması gereken sözleşmeler: Satış sözleşmesi, Üyelik sözleşmesi, iptal ve iade sözleşmesi ve kredi kartı bilgilerinin girileceği alışverişin tamamlanması ekranı da bulunması şarttır.

Sayfalar bitimi durumunda satışa sunulacak olan ürünleri siteye girilmesi gereklidir sonrasında bankaya sanal pos başvurusu yapılmadan önce birkaç evrak toparlamanız gereklidir bunlar: İmza sirküleri, varsa ortaklık belgeleri ve vergi levhası ve son olarak nüfus cüzdan örnekleridir.

Ayrıca ortaklık içinde bankanın ekstra isteyeceği belgeler olabilir buda Ticaret Sicil Belgesi fotokopisidir. Belgeler bitiminde bankanın size dönüş süresi en az 2 hafta kadardır. Bu zaman içerisinde işinizi incelerler ve dönüş sağlarlar, olumsuz olması durumunda başka bir bankadan işlem yapmanız gerekebilir veya eksik evrak olması durumunda temin etmeniz gereklidir, sonrasında olumlu cevap alırsanız şayet size verilecek olan kod ile Sanal Pos Uygulamasını kurabilirsiniz.

Zaman Kavramınızı iyi Yönetin

Kurulum aşaması bu kadar zahmetli olabiliyor beklemeler, evrak hazırlıkları vs. bunların dışında daha zahmetsiz olarak bu işi yapmak için iyzico ile iletişime geçilip kolay bir şekilde işlemlerinizi başlatabilir, gerçek ödemelerinizi alabilirsiniz.
İyzicoya başvuru yapıp üye olmanız yeterli olacaktır, sonrasında ise size gelen kod ile başka bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan işlemlerinizi adım, adım gerçekleştirebilirsiniz. Toplam 48 saatlik bir süre zarfında deneme süreçleri içersinde sitenize uygulamayı alıp ödemeler alıp E-ticaret sitenizde güvenle iş başı yapabilirsiniz.

BLOG

Call Now Button