Dijital Pazarlama Ajansı

Televizyon reklamları yüksek bütçeleri sebebiyle, radyo ve dergi, bilboard reklamları gibi eski pazarlama araçları, internet ve sosyal medya kullanımının bu kadar yaygın olduğu bir dönemde tercih edilmemektedir. Bu maliyetli ve eskiyen pazarlama araçlarının yerine sizlere, daha düşük bütçelerle daha etkin bir pazarlama yöntemini, dijital pazarlamayı sunuyoruz.

Dijital Pazarlama sektöründe sizleri başarıya ulaştırmak için neler yapıyoruz ?

 • Potansiyel müşterileri google adwords, seo ve sosyal medya ile topluyoruz.
 • Analytics ile ölçümlüyoruz, değerlendiriyoruz ve analiz ediyoruz. Devamlı takipte kalıyoruz.
 • Reklamları güncel tutarak en doğru kitleyi hedefliyoruz.
 • Hazırda ki müşterileriniz ile etkileşime geçme ve sahip olma konusunda destek veriyoruz.

Müşterileri Nasıl Topluyoruz ?

Başlangıçta sektörünüz ile ilgili araştırma yapıyoruz ve sizlere sorduğumuz sorular ve aldığımız cevaplar ile beraber plan çizerek ilerlemeye başlıyoruz. Bu derin araştırmaların detayına girmek gerekirse;

Google’da trend olan aramaları inceliyoruz. Sektör dijital pazarda hangi mecrada daha etkili olur, sosyal medya yönetiminde hangi etiketlerle verim alırız, hedef kitle nerede vakit geçiriyor ve hedef kitle yaş ortalaması gibi konularda derin araştırma süreci başlıyor. Ayrıca web sitenizin Google ile uyumluluğunu inceliyoruz ve eksiklerinizi bilgi olarak aktarıyor ve destek veriyoruz.

Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi ekip işidir, tüm bunları yaparken ekip olarak çalışıyoruz ve müşterilerimize hizmet veriyoruz.

SEO Çalışmaları ile Müşteri Toplama

SEO sayfamızda detaylı olarak anlattığımız gibi, sitenize gelicek trafiğin en önemli kaynaklarından birisi SEO’dur. Sitenizin google algoritmalarına uygunluğu ve optimizasyonun yapılması, anahtar kelimelerin belirlenerek sitenin google sıralamalarında gelişerek kalıcı hale gelmesi için uzman kadromuzla SEO çalışması yapıyoruz.

Google Adwords ile Müşteri Toplama

SEO çalışmaları devam ederken, siteniz hızla yükseliyor ve trafiğiniz artıyor. Önemli diğer trafik kaynaklarından biri adwords reklamlardır. SEO ve adwords birbirinden ayrılmaz muhteşem bir ikilidir. Sizlere minimum maliyet ve maksimum oranda dönüş aldırarak ve bunu garantileyerek trafiğinizi arttırıyoruz. 

Sosyal medya ile Müşteri Toplama

Sosyal medyanın gücünü asla küçümsememek gerekir. Sosyal medyayı aktif kullanarak alıcağınız dönüşler sizleri fazlasıyla şaşırtacaktır. Sosyal medya reklamları müşteri çekme konusunda sizlere kolaylık sağlıyacaktır. Öncelikle sektörel kitle hangi mecrada vakit geçiriyor Twitter, Facebook, İnstagram, Linkedin gibi platformlarda araştırmalar yapıyoruz. Daha sonrasında o mecraya yoğunlaşarak dönüşleri garantili olarak arttırıyoruz. Sosyal medya reklamlarında minimum bütçeyle maksimum dönüş aldırıyoruz. Sosyal medya reklamları profesyonel ekibimiz tarafından ve sizlerle sürekli iletişim halinde kalarak yönetilmektedir.

Ölçüm, Değerlendirme ve Analiz

Google analytics, Google search console ve Yandex Metrica ile verilerinizi ölçümlüyoruz. Çok önemli olan bu konuyu dikkatli olarak uzman ekibimizle gerçekleştiriyoruz. Hangi mecradan trafik gelmiş, hangi anahtar kelimeler yoğun olarak kullanılıyor ve demogrofik bilgiler gibi önemli bilgileri analiz ediyor ve ölçümlüyoruz. Sonrasında bu verilere göre yeni stratejiler geliştiriyoruz.

Müşterilerle Etkileşim

Websitenizi, kayıtlı müşterilerinize hatırlatma konusunda sizlere destek vermekteyiz. Mail marketing konusunda profesyonel ekibimizle hizmet veriyoruz. Mail marketing kampanya oluşturulması, görsel hazırlanması ve bültene kayıtlı müşterilere toplu mail gönderimi konusunda destek veriyoruz.

Sizlere dijital pazarlama alanında google ve sosyal medya reklam desteği vererek satışlarınızı arttırarak sitenizi üst sıralara çıkartıyoruz ve bilinirliğizi arttırıyoruz.

Dijital Pazarlama Nedir ?

 • Dijital pazarlama; Elektronik ortamda ürün ve hizmetin verimli bir şekilde sunulması, günümüzün gelişen teknoloji Dünyası’nda geleneksel medyaya göre avantajlı ve tercih yönünden daha çok talep gören yüksek bir pazarlama yöntemidir.
 • Dijitalleşen dünya da pazarlama stratejilerin önemi, git gide artmaktadır. Sosyal mecra, İnternet sitesi kullanımları, Arama motorları derken, günümüze kadar gelişip, yaygınlaşan hayatımızın her alanında bu kanallar kullanılmaya başlanmıştır. Bu dijital pazarlama kanalları müsmir bir pazarlama yöntemidir. İnternet, sosyal medya ve mobil platformlar bu pazarlama kanallarının en başında gelenlerdir. Teknoloji ve iletişim araçları açısından da satın alımlarda düşüncelerin değişmesi göz önündedir. Özellikle internetin yayılması, tüketici açısından büyük önem taşır, alınan hizmetin veya ürünün dijital ortamda inceleyip, araştırmaları istedikleri içeriklerde bilgi sahibi olmaları, açısından önemlidir.
 • İnternet; sosyal hayatımızın ve iş hayatımızın içerisinde büyük bir yer kaplamaktadır, elimizden düşmeyen telefonlar sayesinde sosyal medya, olanakları büyük gelişmeler sağlamaktadır. Alışkanlık durumuna getirdiğimiz konularda internetin sağladığı sınırsız içerikler çok hızlı bir şekilde değişime uğramaktadır.
 • Günümüzden örnek verirsek, çoğu kişiler kitap okumayı sevmezler, fakat telefonda saatlerce makaleler, blog yazıları, haberler okumaktadırlar. Sosyal ağlar da gezinmek, insan ilişkilerini kuvvetlendirmek, online alışveriş yapmak, internet üzerindeki bağları güçlendirmiştir. Bu nedenle de sosyal medya pazarlaması ön plana çıkmıştır.
 • Dijital Pazarlamanın Kullanılan Alanları; Önceden de bilinen pazarlama stratejisi gibi sosyal ortamda firmanın, ürün ve hizmetini ilgili kitleye pazarlamasıdır. Burada ki tek fark, geleneksel pazarlamanın yaptığı üretim ve hizmet anlayışı değişir ve yeni bir anlayış gelişmektedir. Dijital pazarlama optimize edilebilir, yeniden yönetilebilir ve ölçülebilir. Bu sebeple dünya da en çok gelişip, büyüyen sektör olarak kullanılır.
 • Neden Dijital Pazarlama; Dijital pazarlama alanları, diğer sektör ağlarına oranla daha çok insana hitap etmeyi amaçlar. Bu pazarlama süresinde reklamlar doğru kitleye ulaşır ve verilen reklamların doğrultusunda müsmir seviyelere çıkmaktadır. Bu dijital pazarlama platformu bünyesinde, ürün ve hizmetleri anlık olarak müşterilere sunmayı sağlar ve isteklerine hızlıca cevap vererek sektörde aktif olmayı amaçlar.
 • Geleneksel pazarlamayı dijital pazarlamadan ayıran fark ise geleneksel pazarlamada, telefon, baskı televizyon gibi çok kullanılan araçların aslında fazla bir etki alanı yoktur, kısıtlıdır. Daha çok göstergelere dayılıdır, öğreticidir. Sürekli rekabet açısından işlev isteyen bir pazarlamadır.
 • Dijital pazarlamada ise, her an her yerde, her kitleye hitap edilebilir, geleneksel pazarlamaya kıyasla uygun bütçelerle çalışılabilir. Yeni içerikler çıkarılabilir. Verdiği hizmetleri müşteriye sunması da daha bir kolaydır.

Rother Bilişim

Rother Bilişim müşterilerine e-ticaret altyapısı sağlar ve ürünlerin pazarlanması ve bilinirliğin arttırılması konusunda A’dan Z’ye hizmet verir.
 
WhatsApp chat