DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

Televizyon reklamları yüksek bütçeleri sebebiyle, radyo ve dergi, bilboard reklamları gibi eski pazarlama araçları, internet ve sosyal medya kullanımının bu kadar yaygın olduğu bir dönemde tercih edilmemektedir. Bu maliyetli ve eskiyen pazarlama araçlarının yerine sizlere, daha düşük bütçelerle daha etkin bir pazarlama yöntemini, dijital pazarlamayı sunuyoruz.

Dijital Pazarlama sektöründe sizleri başarıya ulaştırmak için neler yapıyoruz ?

Google Reklam Yönetimi

Google reklamlarınızı uzman ekibimiz yönetmektedir. Reklam dönüşlerinin keyfini çıkarın

Facebook Reklam Yönetimi

Facebook reklamlarınız emin ellerde. Bize ulaşın ve Facebook reklam danışmanlığı hizmetimizden faydalanın

İnstagram Reklam Yönetimi

En popüler uygulamalardan İnstagram'da ön plana çıkmak ve kitle oluşturmak/genişletmek için iletişime geçin

Linkedin Reklam Yönetimi

Linkedin üzerinde ürün/hizmetlerinizi pazarlıyoruz. Reklam desteği almak için iletişime geçmeniz yeterli
 • Potansiyel müşterileri google adwords, seo ve sosyal medya ile topluyoruz.
 • Analytics ile ölçümlüyoruz, değerlendiriyoruz ve analiz ediyoruz. Devamlı takipte kalıyoruz.
 • Reklamları güncel tutarak en doğru kitleyi hedefliyoruz.
 • Hazırda ki müşterileriniz ile etkileşime geçme ve sahip olma konusunda destek veriyoruz.

MÜŞTERİLERİ NASIL TOPLUYORUZ ?

Başlangıçta sektörünüz ile ilgili araştırma yapıyoruz ve sizlere sorduğumuz sorular ve aldığımız cevaplar ile beraber plan çizerek ilerlemeye başlıyoruz. Bu derin araştırmaların detayına girmek gerekirse;

Google’da trend olan aramaları inceliyoruz. Sektör dijital pazarda hangi mecrada daha etkili olur, sosyal medya yönetiminde hangi etiketlerle verim alırız, hedef kitle nerede vakit geçiriyor ve hedef kitle yaş ortalaması gibi konularda derin araştırma süreci başlıyor. Ayrıca web sitenizin Google ile uyumluluğunu inceliyoruz ve eksiklerinizi bilgi olarak aktarıyor ve destek veriyoruz.

Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi ekip işidir, tüm bunları yaparken ekip olarak çalışıyoruz ve müşterilerimize hizmet veriyoruz.

SEO ÇALIŞMALARI İLE MÜŞTERİ TOPLAMA

SEO sayfamızda detaylı olarak anlattığımız gibi, sitenize gelicek trafiğin en önemli kaynaklarından birisi SEO’dur. Sitenizin google algoritmalarına uygunluğu ve optimizasyonun yapılması, anahtar kelimelerin belirlenerek sitenin google sıralamalarında gelişerek kalıcı hale gelmesi için uzman kadromuzla SEO çalışması yapıyoruz.

ADWORDS REKLAMLARI İLE MÜŞTERİ TOPLAMA

SEO çalışmaları devam ederken, siteniz hızla yükseliyor ve trafiğiniz artıyor. Önemli diğer trafik kaynaklarından biri adwords reklamlardır. SEO ve adwords birbirinden ayrılmaz muhteşem bir ikilidir. Sizlere minimum maliyet ve maksimum oranda dönüş aldırarak ve bunu garantileyerek trafiğinizi arttırıyoruz. Adwords reklamlarınız profesyonel ekibimiz tarafından ve sizlerle sürekli iletişim halinde kalarak yönetilmektedir.

SOSYAL MEDYA İLE MÜŞTERİ TOPLAMA

Sosyal medyanın gücünü asla küçümsememek gerekir. Sosyal medyayı aktif kullanarak alıcağınız dönüşler sizleri fazlasıyla şaşırtacaktır. Sosyal medya reklamları müşteri çekme konusunda sizlere kolaylık sağlıyacaktır. Öncelikle sektörel kitle hangi mecrada vakit geçiriyor Twitter, Facebook, İnstagram, Linkedin gibi platformlarda araştırmalar yapıyoruz. Daha sonrasında o mecraya yoğunlaşarak dönüşleri garantili olarak arttırıyoruz. Sosyal medya reklamlarında minimum bütçeyle maksimum dönüş aldırıyoruz. Sosyal medya reklamları profesyonel ekibimiz tarafından ve sizlerle sürekli iletişim halinde kalarak yönetilmektedir.

ÖLÇÜM, DEĞERLENDİRME VE ANALİZ

Google analytics, Google search console ve Yandex Metrica ile verilerinizi ölçümlüyoruz. Çok önemli olan bu konuyu dikkatli olarak uzman ekibimizle gerçekleştiriyoruz. Hangi mecradan trafik gelmiş, hangi anahtar kelimeler yoğun olarak kullanılıyor ve demogrofik bilgiler gibi önemli bilgileri analiz ediyor ve ölçümlüyoruz. Sonrasında bu verilere göre yeni stratejiler geliştiriyoruz.

MÜŞTERİLERLE ETKİLEŞİM

Websitenizi, kayıtlı müşterilerinize hatırlatma konusunda sizlere destek vermekteyiz. Mail marketing konusunda profesyonel ekibimizle hizmet veriyoruz. Mail marketing kampanya oluşturulması, görsel hazırlanması ve bültene kayıtlı müşterilere toplu mail gönderimi konusunda destek veriyoruz.

Sizlere dijital pazarlama alanında google ve sosyal medya reklam desteği vererek satışlarınızı arttırarak sitenizi üst sıralara çıkartıyoruz ve bilinirliğizi arttırıyoruz.

DİJİTAL PAZARLAMA NEDİR ?

Dijital pazarlama; Elektronik ortamda ürün ve hizmetin verimli bir şekilde sunulması, günümüzün gelişen teknoloji Dünyası’nda geleneksel medyaya göre avantajlı ve tercih yönünden daha çok talep gören yüksek bir pazarlama yöntemidir.

Dijitalleşen dünya da pazarlama stratejilerin önemi, git gide artmaktadır. Sosyal mecra, İnternet sitesi kullanımları, Arama motorları derken, günümüze kadar gelişip, yaygınlaşan hayatımızın her alanında bu kanallar kullanılmaya başlanmıştır. Bu dijital pazarlama kanalları müsmir bir pazarlama yöntemidir. İnternet, sosyal medya ve mobil platformlar bu pazarlama kanallarının en başında gelenlerdir. Teknoloji ve iletişim araçları açısından da satın alımlarda düşüncelerin değişmesi göz önündedir. Özellikle internetin yayılması, tüketici açısından büyük önem taşır, alınan hizmetin veya ürünün dijital ortamda inceleyip, araştırmaları istedikleri içeriklerde bilgi sahibi olmaları, açısından önemlidir. 

İnternet; sosyal hayatımızın ve iş hayatımızın içerisinde büyük bir yer kaplamaktadır, elimizden düşmeyen telefonlar sayesinde sosyal medya, olanakları büyük gelişmeler sağlamaktadır. Alışkanlık durumuna getirdiğimiz konularda internetin sağladığı sınırsız içerikler çok hızlı bir şekilde değişime uğramaktadır.

Günümüzden örnek verirsek, çoğu kişiler kitap okumayı sevmezler, fakat telefonda saatlerce makaleler, blog yazıları, haberler okumaktadırlar. Sosyal ağlar da gezinmek, insan ilişkilerini kuvvetlendirmek, online alışveriş yapmak, internet üzerindeki bağları güçlendirmiştir. Bu nedenle de sosyal medya pazarlaması ön plana çıkmıştır.

Dijital Pazarlamanın Kullanılan Alanları; Önceden de bilinen pazarlama stratejisi gibi sosyal ortamda firmanın, ürün ve hizmetini ilgili kitleye pazarlamasıdır. Burada ki tek fark, geleneksel pazarlamanın yaptığı üretim ve hizmet anlayışı değişir ve yeni bir anlayış gelişmektedir. Dijital pazarlama optimize edilebilir, yeniden yönetilebilir ve ölçülebilir. Bu sebeple dünya da en çok gelişip, büyüyen sektör olarak kullanılır.

Neden Dijital Pazarlama; Dijital pazarlama alanları, diğer sektör ağlarına oranla daha çok insana hitap etmeyi amaçlar. Bu pazarlama süresinde reklamlar doğru kitleye ulaşır ve verilen reklamların doğrultusunda müsmir seviyelere çıkmaktadır. Bu dijital pazarlama platformu bünyesinde, ürün ve hizmetleri anlık olarak müşterilere sunmayı sağlar ve isteklerine hızlıca cevap vererek sektörde aktif olmayı amaçlar.

Geleneksel Pazarlamayı Dijital Pazarlamadan Ayıran Fark;

Geleneksel pazarlamada, telefon, baskı televizyon gibi çok kullanılan araçların aslında fazla bir etki alanı yoktur, kısıtlıdır. Daha çok göstergelere dayılıdır, öğreticidir. Sürekli rekabet açısından işlev isteyen bir pazarlamadır.

Dijital pazarlamada ise, her an her yerde, her kitleye hitap edilebilir, geleneksel pazarlamaya kıyasla uygun bütçelerle çalışılabilir. Yeni içerikler çıkarılabilir. Verdiği hizmetleri müşteriye sunması da daha bir kolaydır.

En iyi dijital ajanslar arasında bulunan Rother Bilisim’den teklif almak için mail veya telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Madde!

İşleriniz büyüdü ve artık kendiniz tek başına Dijital Pazarlama çalışmalarına yetişemiyor ve bir sonraki adıma geçmek istiyorsanız mutlaka profesyonel ve Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmanız gerekmektedir…

Doğru bir Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmak için aşağıda sıralamış olduğumuz maddelere dikkat etmeniz halinde bu hususta herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyoruz…

1- Ajansın Tecrübesine Bakın!

Dijital Pazarlama Ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken hususların en başında ajansın tecrübesi gelmektedir. Köklü bir ajans ile çalışmanız size benzersiz fırsatlar yaratacaktır. İş tecrübesini sizlere başarılı bir şekilde sunan ajansın vermiş olduğu birçok hizmet her daim beklentilerinizin üzerinde olacaktır.

2- Portfolyosunu İnceleyin!

Dijital pazarlama ajansı olarak hizmet veren veya verdiğini sanan birçok merdiven altı işletme vardır. Bu tür işletmeleri ayırt etmek için en etkili yöntem hizmet almak istediğiniz ajansın portfolyosunu incelemektir. Daha önce iş yapmış olduğu firmaların kalitesi size verilecek hizmetin kalitesini belirleyen en önemli unsur olacaktır.

3-Fiyat/Performans Kriterine Odaklanın!

Bir Dijital Pazarlama Ajansı seçerken sadece ücrete odaklanmamalısınız. Bu yapılan en büyük yanlışlar arasında yer almaktadır. Odaklanılması gereken en önemli detay fiyat/performans kriteridir. Yani ödeyeceğiniz ücret karşılığında elde edeceğiniz maksimum faydaları göz önüne almanız çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Unutmayın dijital pazarlama çalışmaları yoğun emeğin ve zamanın harcanması gereken çalışmalardır. Bu nedenle de ucuza hizmet almaya çalışmanız beklediğiniz verimin ortaya çıkmasını büyük ölçüde etkileyecektir.

4- Müşteri Görüşlerinin Dinlenip Dinlenmediğine Bakın!

Dijital Pazarlama çalışmalarında müşterisinin görüşlerini önemsemeyen ajansların ortaya kaliteli bir hizmet çıkarabilmesi söz konusu olmayacaktır. Çünkü bir dijital pazarlama ajansı firmanın iç dinamiklerini ve hedeflenen kitlenin ne isteyebileceğine dair bir fikir sahibi olamaz. Bu hususta firma çalışanlarının görüşlerine başvurması çok önemlidir.

5-Ajansın Ulaşılabilirliğini Kontrol Edin!

Profesyonel dijital pazarlama ajansları her daim ulaşılabilir konumdadırlar. Firmanızın profesyonelliğini test etmek istiyorsanız hizmet almadan önce ajansın resmî web sitesinde yer alan telefon ve mail adreslerini kontrol ediniz. İletişim kanallarından her zaman hızlı geri dönüşler alabiliyorsanız bu pazarlama ajansı ile çalışmanız doğru bir adım olacaktır.

6-Gerçekçi Hedefler Verilip Verilmediğini Sorgulayın!

Sanal dünya belirsizliklerin olduğu ve rekabetin oldukça yoğun olduğu bir dünyadır. Bu nedenle de bu alanda hizmet veren Dijital Pazarlama ajanslarının garantili hizmetler sunabilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu tür firmalardan mümkün olduğunca uzak durmanız çok daha doğru olacaktır. Şirketinizin durumunu göz önüne alarak beklentileri karşılayan cevapların olup olmadığını sorgulamalısınız.

7- Başlangıçta Küçük Ölçekli Bir Çalışma Başlatın!

Seçmiş olduğunuz dijital pazarlama ajansının hizmet kalitesini ölçebilmenin en iyi yolu başlangıçta küçük ölçekli bir çalışma başlatılmasıdır.  Bu şekilde firmanızın bütçesini riske sokmamış olursunuz.

8- Yüz Yüze Görüşme Yapmaya Özen Gösterin!

Alacak olduğunuz hizmet tamamen sanal ortamla sınırlı kalsa da mutlaka hizmet almak istediğiniz ajansla yüz yüze bir görüşme yapmaya özen göstermelisiniz. Yüz yüze görüşmeye giderek ajansta çalışan personelleri analiz edebilir hem de almak istediğiniz hizmeti çok daha kapsamlı bir şekilde anlatabilirsiniz. Yüz yüze görüşme alacak olduğunuz hizmetin kalitesini artıracak en önemli detaydır.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlamayı kısaca dijital ortamlardaki pazarlama süreci olarak nitelendirebiliriz. İnternet sitelerinde, sosyal medya platformlarında ve mobil uygulamalarda yapılan pazarlama faaliyetleri Dijital Pazarlama kapsamı içerisine girmektedir.

Sadece ülkemizdeki internete erişim oranlarını dahi göz önüne aldığımızda online pazarlama alanında yatırım yapmanın ne denli önemli olduğu gözler önüne serilmektedir. Kurumsal firmalar pastadan yeterli derecede pay almak istiyorlarsa vakit kaybetmeden bu alanda rakiplerinden ön plana çıkmak için ciddi yatırımlar gerçekleştirmelidirler.

Yeni dünyaya uyum sağlayan bu mükemmel pazarlama yöntemi ile ürün ve hizmet satışları beklenenden çok daha hızlı bir büyüme evresine geçebilir. Günümüzde firmalar ömürlerini uzatmak ve yok olmak istemiyorlarsa mutlaka Dijital Pazarlamaya ciddiyetle yaklaşmalıdırlar.

Dijital Pazarlamanın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dijital Pazarlamanın kullanım alanı oldukça geniştir. Sabit bir alanı olmayan bu pazarlama tekniğinde gün geçtikçe farklı platformlarda reklam çalışmaları gerçekleştirilebilir. Günümüzde dijital pazarlamanın kullanım alanlarını şu şekilde sıralamamız mümkün;

 • Sosyal medya platformları
 • İnternet Siteleri
 • Bloglar
 • İnografikler
 • Online broşür ve kataloglar
 • Online PR çalışmaları
 • Video içerik siteleri
 • E-kitaplar
 • Etkileşimli araçlarda dijital pazarlama kullanılabilmektedir.

Bu kullanım alanları geleneksel medyadaki gibi tek yönlü iletişimin aksine çift yönlü bir iletişim imkanına olanak tanıdığı için günümüzün en başarılı pazarlama stratejileri dijital pazarlama stratejileri olmuştur.

Dijital pazarlama yöntemlerini de şu şekilde sıralamak mümkündür;

1-İçerik pazarlaması

2-SEO

3-SEM

4-İnfluencer Pazarlama

5-Sosyal medya pazarlaması

6-Veri tabanlı pazarlama

7-E-mail pazarlaması

8-Görüntülü reklam pazarlaması

9-Remarketing

10-Affiliate marketing

11-Mobil pazarlama

12-Akıllı telefonlara yönelik pazarlama

Dijital Pazarlama Neden Önemlidir?

1-Dünya nüfusu 8.5 Milyar, Kentleşme ise %60’a çıkmış durumda…

2-İnternet kullanıcı sayısı 4 milyar, aktif kullanıcı oranı ise %57’lere çıkmış halde…

3-Sosyal medya kullanıcı sayısı 3,2 Milyar, aktif kullanım oranı ise %47’e kadar çıkmıştır…

4-Mobil kullanıcı sayısı 5,4 Milyar, aktif bir şekilde internet kullanım oranı ise %70…

Bu 4 maddede gördüğünüz gibi oldukça potansiyelli bir alandır online mecra. Ürün ve hizmet satışlarınızı Dijital Platformlar aracılığı ile yapmaya çalışmanız beklediğinizden çok daha olumlu sonuçları elde etmenize olanak tanıyacaktır.

Dijital Pazarlamayı Geleneksel Pazarlamadan Ayıran 7 Temel Madde!

1-Geleneksel Pazarlama da televizyon, telefon ve baskı gibi reklam araçları kullanılır ve etki alanları oldukça sınırlıdır. Dijital pazarlama da ise reklam kanalları çok daha geniştir ve kullanılabilirlik, kapsam, zaman, iletişim ve en önemlisi maliyet açısından çok daha esnek bir yapıdadır.

2-Dijital pazarlamada samimi bir dil kullanılabilirken geleneksel pazarlamada böyle bir durum söz konusu olmamaktadır.

3-Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya nazaran çok daha uygun bütçelerle hazırlanabilir.

4-Geleneksel pazarlama da tek taraflı iletişim söz konusu iken, dijital pazarlama stratejisinde çift taraflı etkileşim söz konusu olmaktadır. Bu durumda reklamların çok daha verimli bir hale bürünmesine olanak tanımaktadır.

5-Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamanın aksine öğretici bir üslup takınmaz. Daha çok yenilikçi, eğlendirici ve bilgilendirici bir deneyim sunar.

6-Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamanın tersine tüketiciye geniş yelpazede seçenekler sunar ve tüketicilerinin fikirlerini önemser.

7-Dijital pazarlama da anında ve ölçülebilir sonuçlar elde edilebilirken geleneksel pazarlamada reklamın verimliliğinin ölçümlenebileceği bir araç bulunmamaktadır.

Call Now Button