Günümüzün En Büyük E-Ticaret Platformlarından Aliexpress Türkiye’ye Giriş Yaptı

AliExpress Dünyanın en büyük Çin Merkezli Online E-ticaret sitelerinden birisidir. Jack Ma tarafından kurulmuştur. 2010 yılında kurulmuş 9 yılını tamamlamıştır. 150 Milyondan fazla alıcı aktif olarak alışveriş yapmaktadır. 600 milyondan fazla mobil uygulaması kullanımı mevcuttur aynı zamanda 18 dil seçeneği mevcuttur. Dünyanın en iyi uluslararası müşteri odaklı firmasıdır.

 Bu firma İlk etapta ülkemize 1 Milyar Dolar ile giriş yaparak Aliexpress’in ülkemize girişini sağlamıştır.

Dünyamızda ve Ülkemizde çok fazla bilinirliği olan AliExpress Türkiye de olan satış yapan firmaların, yurtdışına satış yapmaları için çalışmalar başlattı.

Fakat Türkiye satıcıları ürünlerini sadece yurtdışına satabileceklerdir. Türkiye ye bir satış gerçekleştiremeyeceklerdir.

Türkiye konumlu 100’e yakın mağaza bulunduğunu bilgisine varıldı.

Ülkemizde E-ticaretin ve E-ihracatın hızla yükselmesi sebebiyle ve Türkiye’nin üretim yapan bir ülke olduğunu göz önünde bulundurarak, Aliexpress Türkiye de satış yaptırma, operasyona başlama kararını bu nedenlerle vermiştir.

AliExpress’te Mağaza Nasıl Açılır ?

Türkiye’de şuan da 100 mağaza bulunsa da, her geçen gün yenileri ekleniyor ve eklenecektir. 

Mağaza kurmak oldukça basittir, Şuan için ülkemizde üreticiler Alibaba’nın e-ticaret platformu olan AliExpres’te mağaza kurarak ülkemizde 200 milyona yakın kişilere ulaşımı sağlanacaktır. 

Öncelikle Üyelik ücretsizdir, sadece satış yapılan ürünün niteliğine bakarak komisyon alınmaktadır. 

Kayıt yapılması durumunda; Bir E-mail adresi gereklidir, 

Şirketinizin Bilgileri (İmza sirküleri, ticaret sicil ve şirket unvanı v.b) 

Vergi ve Banka Bilgileri ( Vergi kimlik no ve Banka hesap bilgileri)

Bu araçlar doğrultusunda, Mağaza açılımı için üye olunması gereklidir. Kayıt ol seçeneği çıkar önünüze kayıt seçeneğinden kaydımızı oluşturmamız gereklidir. Kayıt oluşturmamız durumunda başvurunuzu tamamlamış bulunursunuz bu kadar kısa ve basittir.

BLOG

Call Now Button